Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Uszczelnienia mechaniczne - uszczelnienie kompaktowe pojedyncze SC1

Uszczelnienie mechaniczne kompaktowe pojedyncze typu SC1
 •  pojedyncze uszczelnienie mechaniczne

 •  kompaktowa konstrukcja

 •  nieodciążone

 •  wielosprężynkowe

 • niezależne od kierunku obrotów

 •  praca ciągła i okresowa

 •  wyposażone w quench do płukania

Uszczel­nie­nie me­cha­nicz­ne typu SC1 znajduje bardzo szerokie zastosowanie w wielu różnorakich urządzeniach z obrotowym wałem w przemyśle przetwórczym, petrochemicznym, chemicznym, farmaceutycznym, celulozowo-papierniczym, wydobywczym, spożywczym, produkcji napojów i cukrowniczym, w pompach odśrodkowych, śrubowych i mimośrodowych pompach procesowych.

Ze względu na swoją prostą, kompaktową oraz modułową konstrukcję jest uszczelnieniem uniwersalnym i praktycznie bezawaryjnym, a wszystkie jego elementy są łatwo wymienialne. Uszczelnienie idealnie nadaje się do standaryzacji i modernizacji lub oryginalnego wyposażenia pomp. Nie jest wymagana żadna modyfikacja wymiarowa komory dławnicowej (pompy odśrodkowe), a ze względu na wąską zabudowę z powodzeniem może zastąpić uszczelnienie sznurowe, gwarantując przy tym wydłużoną żywotność oraz zwiększoną szczelność. Instalacja jest bardzo łatwa i pewna dzięki zwartej budowie z zastosowaniem łapek mocująco-centrujących. Możliwe jest indywidualne dopasowanie uszczelnienia do projektu pompy klienta.

Spe­cjal­nie za­pro­jek­to­wa­na i opatentowana kon­struk­cja zapewnia w części obrotowej trwałe osa­dze­nie pier­ście­nia ob­ro­to­we­go, uszczel­nie­ń wtórnych, sprężyn oraz korpusu z innowacyjnym systemem mocowania na wale. System ten umożliwia bezinwazyjnyi powierzchniowy montaż uszczelnienia na wale napędowym w przeciwieństwie do systemu opartego na wkrętach robaczkowych uszkadzających powierzchnię wału w miejscu mocowania. Uszkodzenia powierzchni wału utrudniają dodatkowo demontaż uszczelnienia i innych podzespołów osadzonych na wale napędowym.

Uszczel­nie­nia me­cha­nicz­ne typu SC1 prze­zna­czo­ne są do bardzo wielu rodzajów mediów zarówno czystych, jak i za­wie­ra­ją­cy­ch zawiesiny czy też cząstki stałe, w zależności od których stosowana jest konstrukcja ze sprężynami osłoniętymi lub nieosłoniętymi.

 

Zakres stosowania uszczelnienia mechanicznego typu SC1

 •  średnica osadzenia: D1 = 16 ÷ 140 mm

 •  ciśnienie pracy: od próżni do p1 = 40 bar

 •  temperatura pracy: T = -20 ÷ 260 °C 

 • rodzaj medium: ciekłe

 •  maksymalna prędkość obrotowa wału: n = 6000 obr/min

 •  kierunek obrotów: niezależny

Ze względu na modułową budowę, istnieje możliwość wy­ko­ny­wa­nia uszczelnienia w dowolnej konfiguracji ma­te­ria­ło­wej dobranej indywidualnie do parametrów pracy.Aktualności

Uszczelnienia mechaniczne - nowość w ofercie firmy
 

Sprawdź nasze referencje
Zapraszamy do prezentacji najnowszych referencji.Więcej informacji >>
 

 


43-300 Bielsko-Biała
ul. Grunwaldzka 42

tel./fax 33 8101651, tel. 33 8143000
e-mail: rem-masz@list.plWitryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA